L’ere Nouvelle 1937/ Kur në kohën e mbretit Zog ndalohej bixhozi për nëpunësit shtetërorë

Ahmet Zogu

“L’Ère Nouvelle” ka botuar, të mërkurën e 24 shkurtit 1937, në faqen 2, një shkrim në lidhje me ndalimin në Shqipëri të bixhozit dhe lojërave të tjera të fatit për nëpunësit shtetërorë.

Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:

 

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë ka vendosur t’u ndalojë bixhozin nëpunësve shtetërorë. Ndalohen po ashtu edhe lojërat e tjera të fatit. 

 

/Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Lufta' ndaj COVID-19/ A është momenti i duhur që të lirohen masat e karantinës?

Komento