Lëviznin pa maska në rrugë, gjobiten 453 qytetarë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë u gjobitën 453 qytetarë të cilët lëviznin në rrugë pa maska.

Ata u ndëshkuan me 3000 lekë, shumë e cila do vendoset në faturën e energjisë elektrike.

5 prej personave të ndaluar, nuk ishin të pajisur me mjete identifikimi, u dërguan në komisariat ku pas identifikimit u gjobitën e u lanë të lirë.

“Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 453 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse” – njofton policia.

Vihet re se gjatë 24 orëve të fundit nuk është evidentuar asnjë person i cili lëvizte pas orës 22:00.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Nga rekordet te nota e lartë, Broja 'çmend' Premier League: Goli në minutën e 98 ishte si një grusht në stomak