Lëviznin pa maska në rrugë, gjobiten 453 qytetarë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë u gjobitën 453 qytetarë të cilët lëviznin në rrugë pa maska.

Ata u ndëshkuan me 3000 lekë, shumë e cila do vendoset në faturën e energjisë elektrike.

5 prej personave të ndaluar, nuk ishin të pajisur me mjete identifikimi, u dërguan në komisariat ku pas identifikimit u gjobitën e u lanë të lirë.

“Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 453 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse” – njofton policia.

Vihet re se gjatë 24 orëve të fundit nuk është evidentuar asnjë person i cili lëvizte pas orës 22:00.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…