Liga 'Gjergj Kastrioti' në volejboll, përcaktohen finalet për femra dhe meshkuj

Liga 'Gjergj Kastrioti' në volejboll, përcaktohen finalet për femra dhe meshkuj

Foto ilustruese

Erzeni - Partizani për meshkuj dhe Skënderaj - Skënderbeu për femra do të jenë 2 finalet e mëdha të Ligës "Gjergj Kastrioti 2022-2023" në volejboll. Pas përfundimit të gjysmëfinaleve të dyta, janë njohur finalistët të cilët do të përballen midis tyre në datën 1 mars në Kosovë.

Turneu i Ligës "Gjergj Kastrioti" zhvillohet për të dytin vit radhazi, organizim i cili vjen falë bashkëpunimit të ngushtë midis Federatës Shqiptare të Volejbollit (FSHV) dhe Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK).

Në ndeshjet e kthimit për meshkuj, Erzeni humbi 2-3 me sete me Ferizaj por falë fitores në ndeshjen e parë ia doli të sigurojë finalen. Nga ana tjetër, Partizani mundi pastër 3-1 Pejën.

Në kategorinë e vajzave, Skënderaj mposhti FER Volley teksa Skënderbeu mundi 3-0 Partizanin.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Vapa “djeg” pushimet e policëve! 12 orë punë në ditë! Bisedat e efektivëve do monitorohen me aplikacion të ri

Vapa “djeg” pushimet e policëve! 12 orë punë në ditë! Bisedat e efektivëve do monitorohen me aplikacion të ri