Liverpool kalon Southampton, Mane dhe Firminho i japin fitoren në transfertë

Liverpool ia ka dalë të marrë pikët e plota në ndeshjen e dytë të kampionatit në ‘Premier League’ pasi skuadra kampionë e Europës ka mposhtur 1-2 Southampton.

Pas 45 minutave të para të barabarta, atëherë kur të gjithë mendonin se si të shkonin në dhomat e zhveshjes, Mane realizoi në të vetmen minutë shtesë, duke prishur ekuilibrat. Në fraksionin e dytë të lojës Firminho do të dyfishonte rezultatin, por pak minuta para fundit Ings shkurtoi diferencat.

Edhe pse për pak minuta pati pikëpytje për 3 pikët në fund Liverpool arriti të dilte me fitore nga kjo sfidë.