11 të tjerë të rikuperuar shkon në 165 numri i të shëruarve

11 të tjerë të rikuperuar  shkon në 165 numri i të shëruarve

Ka shkuar në 165 numri i të shëruarve nga koronavirusi në Shqipëri, ndërsa 11 persona të tjerë kanë rezultuar negativ pas testeve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Rama ka dhënë lajmin pozitiv, ndërsa shprehet “Lajm i mirë, 11 të shëruar sot”.

Kujtojmë se, 5 mjekë dhe infermierë janë shëruar gjatë ditës së sotme, duke çuar në 27 numri i personelit shëndetësor që fitoi betejën me COVID-19. Kjo çon në rreth 41.25% numrin e rasteve të rikuperuara pas infektimit me koronavirus në vendin tonë. Ndërkaq, 17 raste të reja të të infektuarve janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit, duke çuar numrin e përgjithshëm të tyre në Shqipëri në 400.

58 nga të infektuarit janë të shtruar në dy spitalet COVID në Shqipëri. Specifikisht 52 të shtruar (5 prej në terapi intensive) tek spitali infektiv dhe 6 pacientë tek "Shefqet Ndroqi" .

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive
 - Tiranë           190 raste
- Durrës           38 raste
- Lushnje         5 raste
- Elbasan         12 raste
- Fier                32 raste
- Kavajë           8 raste
- Rrogozhinë    4 raste
- Korçë             17 raste
- Vlorë              5 raste
- Shkodër         45 raste
- Lezhë            14 raste
- Berat              2 rast
- Has                12 raste
- Krujë             5 raste
-Tropojë          4 raste
- Pukë               4 raste
- Mirditë           3 raste


Lajmi kryesor:

Vdes e moshuara nga Tirana! Shkon në 23 numri i viktimave me COVID! Bie kurba e të infektuarve, 9 në 24 orët e fundit!


/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Sylvinho me mbështetje speciale para ndeshjes me Spanjën

Sylvinho me mbështetje speciale para ndeshjes me Spanjën