Luis Enrique lë mënjanë modestinë: Nuk ka trajner më të mirë se unë në historinë e futbollit botëror

Luis Enrique lë mënjanë modestinë: Nuk ka trajner më të mirë se unë në historinë e futbollit botëror

Luis Enrique

Duke folur për mediat pas publikimit të skuadrës së tij prej 26 lojtarësh në Kupën e Botës, trajneri i Spanjës, Luis Enrique diskutoi për lojtarët që do të marrë me vete në Katar si dhe për rolin e tij me La Roja.

Teksa u përgjigj ndaj pyetjeve të gazetarëve nëse dyshonte tek vetja, Lusi Enrique gjatë një emisioni televiziv, la mënjanë modestinë dhe u shpreh se ishte trajneri më i mirë në historinë e futbollit botëror.

“Nuk ka trajner më të mirë se unë në historinë e futbollit botëror. Kjo është ajo që unë besoj, pavarësisht nëse është e vërtetë apo jo… padyshim, nuk është e vërtetë, por e besoj. Do të marr shumë shaka për këtë që thashë, por nuk më intereson”, tha asturiani në citate të raportuara nga Marca.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kate Middleton shfaqet në publik për herë të parë pas diagnozës me kancer

Kate Middleton shfaqet në publik për herë të parë pas diagnozës me kancer