Maqedoninë e Veriut, 22 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 1 341 raste të reja dhe 22 viktima me koronavirus.

Që nga fillimi i pandemisë numri i të infektuarve ka shkuar në 65,231 persona, ndërsa numri i viktima ka arritur në 1 847  persona.

Në rajon që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 41,656 pacientë sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 138 të tjerë.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Majlinda Bregu ‘udhëton në kohë’ publikon foton e 26 viteve më parë si gazetare