Arta Marku në Vlorë: Kriminaliteti i lartë, policia dhe Prokuroria neglizhente

Kryeprokurorja Arta Marku, shte ditën e sotmë në Vlorë ku qe e pranishme në një analizë të prokurorive. Ajo foli me tone të ashpra, duke e quajtur Vlorën rrethin me situata më të rënduar kriminale.

Marku kërkoi  më shumë bashkëpunim mes policisë dhe organeve kopetente. Sipas saj nga policia dhe prokuroria janë treguar neglizhente që në momentin që ka ndodhur ngjarja.

“Vlora është një rreth me situata më të rënduara kriminale. Kriminaliteti eshte me i larte se ne qytete te tjera si Fieri, Lushnja apo Berati. Shume ngjarje mbeten te pazbardhura ende. Kerkohet me shume bashkpunim mes policise dhe organeve kopetente. Jeni te pavarur ne punen tuaj por do vij momenti qe per cdo deshtim pergjegjesine do ta mbani personalisht”, u shpreh Marku.

Analiza ka vijuar me dyer te mbyllura, ndersa nuk jane lejuar as pyetjet nga mediat.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • erma: 21/03/2019 11:06

    e paafte, po na thua perla...rakia behet nga rrushi!!! nje debile klasike!!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan