Marrëzia e PD, Florenc Hoxha ndalon iftarin e shtruar nga Elvis Naçi

Florenc Hoxha

Nuk ka fund marrëzia e përfaqësuesve të LSI dhe PD. Teksa mbrëmjen e sotme ishte parashikuar shtrimi i një iftari për banorët e lagjes Ibra në Vaqarr, mbështetës të PD, me në krye te famshmin Florenc Hoxha, që njihet për precedentët e shumtë penalë, kanë ndaluar shpërndarjen e ushqimit.

Lajmin e ka bërë të ditur administratori i Vaqarrit, Gentian Myrta i cili shprehet i habitur nga kjo sjellje e tyre duke iu mohuar besimtarëve ushqimin në këtë muaj të shenjtë.

“100 banorë të lagjes Ibra, në Vaqarr, sot presin të çelin iftarin, falë dhe bujarisë së shoqatës Firdeus. Por dhuna e ushtruar nga Florenc Hoxha dhe “krushqit e tjerë të inatosur” të shpurës së dhëndrit Basha, ndaj djemve shërbëtorë, e ka ndaluar shpëndarjen e ushqimit. Marrëzia e presidentit nuk ka fund. Si mundet t’u mohosh besimtareve bujarine e Zotit? Apo edhe iftari duhet shperndare me dekret presidencial?”, shkruan Gentian Myrta. Tema

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento

Komente

  • Kistra: 22/04/2021 09:52

    Shtet leshi! Kush duhet t'i mbroje qytetaret shqiptare nga presioni, intimidimi, kercenimi e deri rrezikimi i jetes nga bandat e armatosura ne gjithe teritorin?! Edi Rama ben "cunin e mire", pa u ngritur ne nivelin e nje KM qe ka e merre pergjegjesi per njerezit e vendin!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha dhe pasoja fatale e “atvrasjes” me 8 vite vonesë!