z

'Masa e mbledhjes së qeverisë për pagesën e dritave e ujit, skandaloze', Ndocaj thirrje shqiptarëve të mos dalin nga shtëpia: Mos luani me jetën!

1585188938_Screenshot17.jpg

Të ndodhur në këto kohë të vështira, me një virus vdekjeprurës që na bën të jemi të rrezikuar në çdo moment, ish-deputeti Ndocaj ka edhe një mesazh për shqiptarët.

“Dua t’iu them shqiptarëve që të kenë kujdes dhe të ndjekin këshillat e mjekëve dhe profesionistëve për këtë epidemi. Të rrinë brenda, të rrinë pranë familjes duke mos i rrezikuar ata. Të lajnë duart sa më shpesh, të konsumojnë ato vitaminat që rekomandojnë mjekët dhe absolutisht i ftoj të mos dalin nga shtëpia. Është një epidemic që nuk i dimë fillimin dhe mbarimin”, thotë Ndocaj, ndërsa shton se të gjithë shqiptarët duhet ta marrin këtë sëmundje shumë seriozisht, pasi nuk mund të luhet me jetën e tyre dhe të familjarëve të tyre.

Ish deputeti e ka cilësuar si skandaloze vendimin e marrë gjatë mbledhjes së qeverisë ditën e sotme për pagesën e ujit dhe dritave, duke u shprehur se qeveria duhet të marrë masa thelbësore.

“Një ndër masat më skandaloze e marrë gjatë mbledhjes së qeverisë është vendosja që shqiptarët të paguanin dritat e ujin. Shqiptarët nuk kanë mundësi ta paguajnë atë në kushte normale e jo më në një moment të vështirë si ky që i ka bllokuar totalisht.

Qeveria duhet të marrë masa thelbësore jo masa…”, përfundon ish deputeti.


Lajmi kryesor:

Masat e qeverisë, Arben Malaj në 'Repolitix': Duhet njohur situata, 3 kolona që një program rimëkëmbje të funksionojë


  • Sondazhi i ditës:

    Javë e përgjakshme, a duhet të ketë një ligj më të ashpër për vrasjet?×

Lajmi i fundit

John

Durrës, makina 'ngre' në ajër biçikletën, ndërron jetë 65-vjeçari