Maska e botës

Po tani?

Euroskeptik?

Jo aspak e kam vlerësuar BE-në gjithmonë. Edhe kur dha kredi për situatën post termet në Shqipëri.

Por nuk mund ta vlerësojë kur mes vedi, në 27 vende pasi Britani i la shënden. Ka plas sherri për aksione e obligacione. Tregti e pisët quhet, ose fitimprurëse me vdekjen. Për të vdekur kompani e marka lider.

Si vallë BE nuk ndihmon dot Italinë që nga 1951 e më pas me traktatin e Romës në 1957 e krijoi këtë hapësirë të njohur BE.

Sot shihja se si në Itali priteshin me duartrokitja mjekë kubanë. Ditë më parë mjekë kinezë. Nesër ndihma ruse.

Po çfarë bën BE???

Euroskpeticizmin e krijon zinxhiri gjakpirës i politikanëve medioker ambasadorëve amfib e gjobagjin që mban kjo tokë, ca shtete të BE-së dhe Ballkani i dërrmuar janë arena ku ata jetojnë, fshehin pasurinë dhe kanë status guvernator.

Çtë bëjnë njërzit kur shohin që BE nuk ka as maska, copa leckash e jo më të mendosh zgjidhje nga situata.

Teknologji, armatime, anije luftarake, armë, satelitë, ushtri me e pa maska, blinda e pa blinda, por ja që në më pak se 1 muaj mes shkurti e deri më tani. Njerëzimi ruhet me: dezifektant maska e distancë.

Po NATO?

Pro, Po Po Pro NATO-s

Por kur je në luftë NATO të lë në baltë?

Traktatet thonë të kundërtën.

Teoritë konspirative pafund thonë të ndryshme gjëra.

Unë parashoh se jeta, bota, dhe korniza politike nuk do të ngjasojë kurrë me atë të shkaurën.

Atë që lamë pas në 2019

Nga ajo morën Covid-19, jo vetëm.

Do riformatohet BE

Do riformatohet NATO

Paraja do shkoj drejt cript, pse jo Bitcoin

Ndërsa përrallat me aleat aleatë miq e të dashur, mbajeni për të gënjyer mjeranët.

Realiteti është se ne qe do marrim miliona nga Italia si ndihmë pas tërmetit si çojmë dot dy mjekë a infermierë.

I çon Kuba, Kina, Rusia.

Media është shpresa e fundit e njerëzimit, jo për t'u informuar se çtë duhet ç'bëhet jashtë kur ti jeton brenda.

Por për të kontrolluar që në këtë errësirë, ujqërit. Politika, bankat, çmimvendosësit (oligarkët) të mos hanë Shqipërinë.

 Se besoni?

Ja shembulli si po rrënohet Italia

Te tjerat...Zoti, shtëpia dhe spitali 

Mjekët nga Kuba që shkuan në Itali për të ndihmuar

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Populli: 23/03/2020 18:08

  O Turi jo Europa plake por Europa k****.

  Përgjigju
 • turi: 23/03/2020 02:57

  fiks fare skemi ca thrmi me KU ESHTE EUROPA PLAKE !!!!?????

  Përgjigju
 • Or tej: 22/03/2020 23:33

  I ke rene pikes

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ronaldo shënon sërish, United e Chelsea nuk ndalen, Roma bie në Verona