'Mbaje mend'/ Opozita e kishte përgatitur skenarin për protestat e dhunshme në fund të 2018 (Dëshmia)

Ajo që po ndodh prej disa muajsh me aksionin opozitar në Shqipëri duket se ka qenë një skenar i planifikuar në detaje dhe jo spontane, pasi në fund të vitit të kaluar gazetarët e kanë përmendur planin e PD-së dhe LSI-së kundër qeverisë Rama.

Botuesi i gazetës 'Koha Jonë' Nikollë Lesi i ftuar në panelin e analistëve në datë 13 nëntor të vitit të kaluar përballë kryeministrit Rama në emisionin 'Repolitix' në Report Tv u shpreh se kishte informacione pikërisht për këtë që po ndodh prej 16 shkurtit dhe tani para zgjedhjeve lokale.  Ai tha se do të kishte një sulm ndaj kryeministrisë, ngjashëm me atë që ndodhi në 14 shtator të 1998.

"Edi Rama do ta provosh, nga dhjetori, duro, duro. Do të shohim, dhe uroj mos të shoh si Fatos Nano duke ikur. Është bërë gati, besoj do i vizitojnë edhe zyrën, nuk ka çadër, do ngjiten të vizitojnë zyrën, para zgjedhjeve.

Qesh, qesh, por uroj të mos vishesh si Fatos Nano që iku si fshatar në Maqedoni, mbaje mend" deklaronte Nikollë Lesi. Deklarata e gazetarit Lesi tregon edhe njëherë se plani ka qenë i përgatitur dhe organizuar.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento

Komente

 • HAJDAR KASAP REXHEP LEKA [KEPI ]: 17/06/2019 08:39

  O nikoll lesi ti je njeriu më servil e më langaraq. Je një njeri ordiner a të mbahet mend kur thoshe arestime dhe investime o nikoll ky imi .

  Përgjigju
 • Kometa 001: 17/06/2019 08:30

  Per Nikollen e deshiren e tij, gjysma e ketij populli duhet te ishte ne varreza e gjysma tjeter ne male. C'jane keto vemje mor aman, si i mbane toka!

  Përgjigju
 • pali: 16/06/2019 23:34

  O Nikoll Leshi Sali krimi nje here ta dogji biznesin,po ne ate kohe me erdh keq,por ruaju fort mos te djegi ty krejt si Nikollolloll se ai te ha mbas shpine si shum te tjere qe eleminoj nga Azemi,Olldashi Gazidede etjer etjer.

  Përgjigju
 • trnakop kacija: 16/06/2019 23:29

  E keqja e madhe si ne Shqiperi si ne Kosove si ne Maqedoni - per Shqiptaret jane vet Shqiptaret. Ne Shqiperi duhet te huajt ti pajtojne Shqiptaret, njejte e Kosove e njejte ne Maqedoni. E te tri “ shtetet” i kemi ne dore ne Shqiptaret ( te pakten 90-% te tyre). Pra edhe si numer, edhe si territor dhe si posicion gjeografik mund te jemi faktor kyq jo vetem per Ballkan por edhe te mbajme pozicion dominant ne kete pjese te Evropes. Por jo me laro te tille si Rama, Meta, Saliha, Hashima, Kadrija, Alija etj etj. Ata sherbejne vetem si IDIOTA TE DOBISHEM PER ARMIQTE E SHQIPTAREVE. - dhe fatkeqesia eshte se soemi alternativa.

  Përgjigju
 • Morri: 16/06/2019 22:37

  O Lesi sa i peshtire qe je o burre. Te qiu nenen Saliu qe i thua baba tani.

  Përgjigju
 • Ta Futi Amerika: 16/06/2019 22:03

  Ne rast se e mbani mend vjet kur u shty hapja e negocjatave me Shqiperine nga KE nje dite me mbas ka dale Lul B*tha dhe ka thene qe as vitin qe vjen Shqiperis nuk do ti hapen negocjatat O Popull kane 30 vjet qe thone e duan Shqiperine si Gjith Evropa dhe po bejne te pamunduren per ta penguarShqiperine te jete e me te drejta te barabarta per popullin. Shpresoj te permbyset sa me shpejt ajo klas politike . O Shqiptar po vuani prej asaj klase politike

  Përgjigju
  • jashar jevgu: 17/06/2019 00:32

   vjet nuk tu shtyne por tu hapen se bete edhe feste apo e harrove biren qe te dha rama. Kurse sivjet nuk tu hapen sepse sipas rames 1 vit hapen e 5 vjet nuk hapen. Keshtu qe do presesh ca per festen e ardhshme o votues monist. Po rama ka 6 vite qe tall rikardon me ty, me ne e me te gjithe dhe ti prap thua qe faji eshte i lulit

 • ThThTh: 16/06/2019 21:38

  Lesi skape Lesi skapeeeee...

  Përgjigju
 • xreport: 16/06/2019 21:32

  te shporren nga shqiperia PD dhe LSI

  Përgjigju
  • Arbër: 16/06/2019 21:50

   Bravo !!!×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD