Mbërrin në Durrës peticioni 'Drejtësi për Jonadën', qytetarët mblidhen për ta nënshkruar

Mbërrin në Durrës peticioni 'Drejtësi për Jonadën', qytetarët mblidhen për ta nënshkruar

Peticioni ”Drejtësi për Jonadën”

Ka mbërritur në Durrës peticioni për shkarkimin e Ministrave Bledi Çuçi, Mirela Kumbaro dhe Drejtorit të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, nisur nga vdekja e 7-vjeçares Jonada Avdia në Himarë.

Në qendrën e Durrësit, qytetarët po nënshkruajnë peticionin në mbështetje të nismës për mbajtjen e përgjegjësisë nga ana e 3 zyrtarëve. Firmosja e këtij peticioni nisi të mërkurën, në Shkodër.

Peticioni vjen pas protestave të qytetarëve të cilët kërkuan drejtësi për Jonada Avdian, e cila humbi jetën nga goditja me skaf në plazhin e Potamit.

Ky peticion ishte një vendim i marrë në protestën e dytë të zhvilluar në Tiranë. Ai vjen pas ngjarjes tragjike, ku polici Arjan Tase goditi për vdekje 7-vjeçaren, Joanada Avdia.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Finalja e titullit në Superligë, Edlir Tetova: Egnatia dëshiron titullin, kemi dominuar 36 javë

Finalja e titullit në Superligë, Edlir Tetova: Egnatia dëshiron titullin, kemi dominuar 36 javë