Mbërrin në Presidencë presidenti gjerman Steinmeier, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

 

Presidenti gjerman Frank Walter Steinmeier është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj. Kjo është vizita e parë e një presidenti gjerman pas 27 vitesh.


Lajmi kryesor:

Një president gjerman pas 27 vitesh në Tiranë, Steinmeier takon Begajn dhe mban fjalim në Kuvend: Zemra juaj rreh dhe jeton me Evropën, vijoni këtë rrugë


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Lufta në ukrainë/ SHBA vendos sanksione të reja kundër Iranit

Lufta në ukrainë/ SHBA vendos sanksione të reja kundër Iranit