Mbledhja e PS në Vlorë,  Afrim Qëndro lë postin e zv/kryetarit të Bashkisë në Vlorë, zhvendoset në Elbasan me Gjiknurin

Damian Gjiknuri i ka dorëzuar stafetën Arben Ahmetaj ditën e sotme si drejtues politik i PS për qarkun e Vlorës. Gjatë mbledhjes ku janë deleguar detyrat dhe mesazhet për socialistët, është dhënë edhe njoftimi i largimit të Afrim Qëndros si zv/kryetarit të Bashkisë në Vlorë.

Afrim Qëndro ka deklaruar se do largohet nga Bashkia e Vlorës dhe do të angazhohet në funksione politike e partiake në Tiranë. Sot është bërë njoftimi, ndërsa nesër pritet që të jepet zyrtarisht dorëheqja.


Lajmi kryesor:

Përplasjet me Lelin, drejtuesi socialist në Vlorë përcjell mesazhin e parë: Konfliktet përjashtojnë ata që i iniciojnë! Qëndrimi i PS ndaj bashkisë s'do ndryshojë


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Përmbyset autoboti me naftë në Qafë Thanë, derdhet karburanti në rrugë! Ndotet zona, vështirësi në qarkullim (FOTO+VIDEO)