Me flamurin shqiptar në dorë, Anxhela Peristeri niset drejt Holandës për në ‘Eurovision’

Me valixhe, flamurin shqiptar në dorë dhe bluzën “Karma”, këngëtarja Anxhela Peristeri e cila do të përfaqësojë vendin tonë në “Eurovision” niset drejt Holandës, ku do të zhvillohet festivali muzikor.

“Le të fillojë udhëtimi” shkruan këngëtarja në një postim në rrjetin e saj social Instagram.

Peristeri do të na përfaqësojë me këngën “Karma” e cila do të jetë në gjuhën shqipe dhe do të performojë e 11-ta në radhë.

“Kamra” është një baladë e qetë në gjuhën shqipe, e cila nxjerr në pah potencën vokale të Anxhela Peristerit, megjithatë nuk kanë munguar edhe “shpërthimet” kryesisht në fund të këngës.

Festa më e madhe muzikore në Evropë do të mbahet nga 18 deri më 22 maj.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?

Komento

Komente

  • Shqip: 10/05/2021 23:05

    Potenza vokale=fuqia Zanore!..Suksese Anxhela,je një KryeKangëtsre,por edhe Vajzë Tërheqëse e bukur,e zgjuar dhe e mençur,Thjesht Shembullore!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi, asnjë humbje jete dhe vetëm 3 raste të reja infeksioni në 24 orët e fundit