'Me gjithë respektin për breshkën...' Saimir Tahiri mesazh pas zvarritjes së gjyqit

TIRANE - Menjëherë pas shtyrjes në vjeshtë të pretencës, ish-ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, ka bërë një postim në rrjetet sociale, duke publikuar foton e një breshke. "Më avash se breshka", shkruan Tahiri duke ironizuar zvarritjen e procesit gjyqësor ndaj tij, kur kanë kaluar 2 vjet nga nisja e hetimeve, shtatorin e 2017-ës.

"U shty përsëri, kësaj radhe se është gushti përpara, e gushti është pushim. Një mal me politikanë i janë shmangur drejtësisë me shtyrje. Se kjo histori filloi me burra me mustaqe e përfundoi me burra me botox e flokëlyer.  Ndërsa unë kërkoj të mos shtyhet! Vetëm kaq! Drejtësi!  Kur kjo zvarritje ndodh me mua që kam mundësi të flas para mediave, vaj halli ç’ndodh me njerëzit që ulërasin për drejtësi e nuk dëgjohen. P.S. Me gjithë respektin për breshkën..", shkruan Tahiri.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento

Komente

  • Fadil Hazbiu: 22/07/2019 23:44

    KY TAHIRI O ESHTE VERTETE BUDALLA O LUAN TEATRO Z TAHIRI DO PRESESH EDHE PAK SE NE FUND TE GUSHTIT FILLON SPAKU DHE TY DO TE KERKOHET TE kalosh ne sitat e SPAKUT

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Durrës, gjendet në det trupi i pajetë i një siriani, dyshohet se u hodh nga trageti pasi u pikas nga autoritetet