Me mision në Kabul, kthehen në Atdhe grupi i ushtarëve shqiptarë

Foto nga mbërritja e ushtarëve shqiptarë

Janë rikthyer në Atdhe Kontingjenti VI paqeruajtës i batalionit të Forcave Speciale dhe Kontingjenti XIII paqeruajtës i batalionit të dytë të këmbësorisë, të cilët morën pjesë në një mision në Kabul.

Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili ka postuar në Facebook edhe disa foto nga momenti i mbëritjes së grupit të ushtarëve shqiptarë.

"Mirëseerdhët në atdhe! - Kthehet Kontingjenti VI paqeruajtës i batalionit të Forcave Speciale dhe Kontingjenti XIII paqeruajtës i batalionit të dytë të këmbësorisë që morën pjesë në misionin 'Resolute Support Mission' në Kabul", Afganistan", shkruan Peleshi

J.SH./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rrahu dhe përdhunoi shqiptaren 7 herë, zbardhet biseda e 35-vjeçarit bullgar me nënën: Duhet ta kisha bërë me kohë, ti e di më kërcënonin disa shqiptarë dhe u bëra me nerva