Me ngjyrën e lirisë, 90-vjeçarja çeke po shndërron fshatin ku jeton në një galeri arti

Arti kërkon guxim, kreativitet dhe dashuri për të bukurën dhe duket sikur 90 vjeçarja çeke ka një kombinim të të gjithave.

Anežka Kašpárková ka vendosur të shndërrojë fshatin e vogël në të cilin jeton në një galeri arti duke pikturuar pasionin e saj.

Ajo pikturon muret e bardha të qytetit me lule të madhësive dhe formave të ndryshme, me ngjyrën e lirisë, ngjyrën blu.

“Unë jam një artiste”, ka thënë Kašpárková për mediat çeke.

Kjo është një provë se mosha është vetëm një numër dhe se arti nuk ka rregulla dhe kufi.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Mos më detyro të marr doktorin dhe të bëhem pjesë e fushatës' Rama i përgjigjet Metës: Ti me 25 prill del i rruar dhe i qethur