'Me shumë dashuri për nënën Shqipëri', Morena Taraku do të ndërtojë shtëpinë e familjes së prekur nga tërmeti

'Me shumë dashuri për nënën Shqipëri', Morena Taraku do të ndërtojë shtëpinë e familjes së prekur nga tërmeti

Morena me familjen Turaj

1575572178_ne1.png

Bukuroshja dhe këngëtarja Morena Taraku pas vizitës së djeshme të të prekurve nga tërmeti, vendosi të ndërtojë shtëpinë e familjes Turja.

Morena ishte e ngazëllyer nga kjo vizitë, sidomos mes fëmijëve dhe shumë prej tyre u solli shumë lumturi.

E në fund të kësaj vizite bukuroshja kosovare zgjedhi familjen Turja për ndërtimin e shtëpisë së tyre që u shkatërrua nga tërmeti.

Isha tek familja Elton Turja në Kameras, vendosem një tendë. Ne shtëpi kishin një baba, e di se gjithë baballarët shqiptarë janë të mrekullueshëm, por fytyra e tij ishte aq e butë e bujare sa brenda syve tij shihja një zemër të gërryer që i thoshte vetes perse familja ime flenë jashtë…E s’kam si ti ndihmoj!!!

Ajo çka me preku më se shumti ishte se ai kishte kohë që kishte probleme me zemrën dhe unë e di se sa e rend dhe sa e vështirë është të kesh dikë me këtë sëmundje…

Unë mora përsipër të ndërtoj shtëpinë e tyre të re… dhe të kthej buzëqeshjen e tyre me një shtëpi, sepse shëndetin s’mund t’ja garantoja atij babai të shkret sepse ajo është në dorën e Zotit, po ashtu si edhe shëndeti i  babit tim që kalon me vite e vite operime të shumta nga kjo sëmundje..

Kjo shtëpi do të jetë e ndërtuar nga unë, një bijë nga Kosova, më shumë dashuri për nënën Shqipëri”, ka shkruar Morena.

Postimi i Morenës


Lajmi kryesor:

SOLIDARITET/ Angela Martini viziton banorët e prekur nga tërmeti në Durrës: Besoj te kryeministri i vendit tim, e di që çdo gjë do të jetë transparente


  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Nga Sauku në Peqin për të kultivuar kanabis, merr fund aventura e 3 trafikantëve, e pëson dhe kryeplaku