Mediu nga Elbasani: E vetmja mënyrë për të mposhtur të keqen, që të mirët të mos përçahen! Opozita të bashkohet për të garantuar zgjedhje të lira

‘Opozita s’duhet të humbasë asnjë çast, por duhet të bashkohet për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme në 25 Prill’, ky ishte mesazhi i kreut të PR, Fatmir Mediut nga Elbasani, i cili gjatë një takimi me strukturat, kërkoi angazhimin maksimal të jashtëparlamentarëve për të fituar zgjedhjet parlamentare.

“Zgjedhjet e 25 Prillit kanë një rëndësi kombëtare, sepse përcaktojnë të ardhmen e çdo qytetari shqiptar dhe Kombit, në Europën e Bashkuar. Rama nuk është vendosur thjesht kundër Europës, por kundër shqiptarëve, lirisë dhe interesit tonë si komb që ka vetëm një destinacion, BE. Qeveria e opozitës do të garantojë ndërtimin e një ekonomie të qëndrueshme dhe punësimit, duke mbështetur biznesin me taksa të ulëta”, u shpreh Mediu.

Në takimin me drejtuesit e degëve të Partisë Republikane në qarkun e Elbasanit, Mediu kërkoi përfundimin brenda muajit dhjetor të përcaktimit të kandidaturave të kësaj force politike në të gjithë qarkun dhe njëkohësisht dhe përfundimin e organizimit elektoral në çdo qendër votimi dhe grup qendrash votimi.

er.k./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?

Komento

Komente

 • NAQI TAQI BAQI: 27/11/2020 13:07

  O MAZLLËM O HARAM PO TI KU JETON O JARAN APO TI JETON NË ENDËRA TË BUKRA SE SALI PLEHU DO NA NDEROI E SHQIPRIN FARE TË NA I SHKATROI. O MAZLLËMI LLUM I GJALL KOMPLET PALL.

  Përgjigju
 • Cecemi: 26/11/2020 19:05

  Po mendja te genjen se do shpetosh o jevgu vrases i gerdecit....nqs se shqiptaret votojn pe ju si person dhe juve te gjitheve me sali kriminelin ne krye ai vend ...atdheu im ....shqiperia..ai popull bashk me mua nje gur ne qaf dhe ne fund te detit...po kjo ska b...ku te rije ...te jep mend ky ..kellire

  Përgjigju
 • Mazllemi: 26/11/2020 18:38

  O BURRA ne sulm perpara per te rrezuar te KEQEN e shqipetareve simbol in e hajduterise dhe korrupsionit rilindjen e ed rames

  Përgjigju
 • Loqemacoku: 26/11/2020 18:04

  Fatmir je koqekandari

  Përgjigju
 • BABULI TA NGULI: 26/11/2020 17:49

  Ore shikoni fatmir jevgjit kriminel medmuti po na tregon " DEMOKRACIN " në një koh që ky kriminel i ka duart e lyera me gjak Shqiptarësh. E ky jo vetëm që s'shkon në burg po vazhdon e bën politik se si nesër prap të vzhdoj Shqiptarët ti shkatroi. Tmerr tmerr tmerr.

  Përgjigju
 • Ta rrase LALA: 26/11/2020 17:19

  Opozita te bashkohet dhe ne gare kush do vjedhi me shume nga tepsia deri sa te shperngulen te gjithe Shqiptaret nga trojet e tyre.

  Përgjigju
 • Pelioni: 26/11/2020 17:16

  Nëse vrasësi i Gërdecit është e mira e këtij vendi,atëherë Shqipërinë dhe shqiptarët t'i marrë lumi,po kujt i thotë ky bythëlëpirës ,ky vrasës,ky hajdut me çizme,që dhe atë partinë republikane të vërtetë që i la i ndjeri Godo jo vetëm e bëri kasht e koqe,por me e keqja e bëri Patrice të Saliut,vetëm për të vënë bythën e tij në një karrike parlamenti,ky është veçse një vjemje së pari për të djathtën shqiptare,pastaj për Shqipërinë. Ky Medi Gërdeci të cilit deri në vdekje gjaku i 26 të vrarëve në kovacanen e vdekjes,nuk do t'i shqitet nga duart,edhe sot nuk ka hallin e zgjedhjeve,as të fitorës të opozitës,por ka hallin e emrit të tij në listën e opozitës ,do vënd të sigurt,prandaj dhe luftën e ka me Bashën jo me Ramën,megjithse vetë parti ka,por s'ka bythë të dalë me listë në emër të partisë së atë ka kohë e ka venë në shërbim të salisë,për bythen e tij dhe vetëm për të i ka bërë mutin partisë.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Veliaj publikon pamjet e pastrimit të silikonit nga xhamia: Më 25 prill të heqim njollën e Saliut, Likes, Lulit e Monës nga trupi i Shqipërisë