Mes koronavirusit dhe dëmeve nga tërmeti, 2879 marrin këstin e tretë të bonusit të qirasë

2879 familjeve të prekura nga tërmeti në Bashkinë Durrës,  kanë marrë këstin e tretë të bonusit të qirasë, që ka filluar të lëvrohet javën e kaluar. Ndërsa 3783 familje kanë marrë dy këstet e para dhe janë në pritje të të tretit, që do të bëhet gjatë ditëve në vazhdim.

Nga lista e bonusit të qirasë janë skualifikuar: 411 familje për shkak se shtëpitë e tyre janë klasifikuar të banueshme dhe 731 familje kanë mungesa në dokumentacion ndërsa pjesa e mbetur janë shqyrtim.

Bashkia e Durrësit krahas masave dhe luftës së përditshme ndaj përhapjes së virusit COVID 19, vijon punën për shpërndarjen e bonusit të qerasë për familjet e dëmtuara nga tërmeti.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

M.City fiton superpërballjen, Chelsea asnjë gjuajtje në portë! M.United humb penallti në shtesë, mposhtet në shtëpi nga Aston Villa