Meta në ditën ndërkombëtare të infermierëve: Shkëlqyet në vijën e parë në luftën e COVID-in

Një mesazh falenderimi në ditën ndërkombëtare të infermierëve ka pasur edhe presidenti Ilir Meta. Meta vë theksin edhe tek mbrojtja e bluzave të bardha në betejën e tyre me COVID-19.

"Dita Ndërkombëtare e Infermierëve, na kujton sot se mirënjohja e thellë, falenderimi dhe përkujdesja për heronjtë e ditëve tona, nuk duhet të shprehet vetëm në një ditë. Shoqëria jonë dhe institucionet shtetërore duhet të tregojnë kujdes maksimal për trajtimin dhe vlerësimin e merituar të infermierëve, të cilët me përkushtimin, profesionalizmin, sakrificat dhe dashurinë për jetën, shkëlqyen në vijën e parë të përballjes me COVID-19, duke rrezikuar jetën e tyre dhe të familjeve të tyre për të mbrojtur shëndetin e të gjithëve ne. Krenar për ju dhe përherë mirënjohës", shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Dita ndërkombëtare e infermierëve/ Rama: Na mësuan se hero të bën sakrifica! Deputetët e PS-së karafila dhe buqeta me lule në 2 spitalet COVID


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve