Milo në Report TV: Dialogu mund të mos bëhet mes Ramës dhe Bashës, vëmendja nuk është tek individët

1558727673_paskalmilo.jpg

Kreu i PDS Paskal Milo tha në Repolitix se dialog mes dy partive mund të mos zhvillohet mes dy kryetarëve por mes dy përfaqësuesve të dy partive.

"Mënyra se si do shkohet në dialog është një kusht paraprak për negocimin. Faza e parë është faza panegociueshme ku palët bien dakord për formën e tryezës. Në këtë rast do të negociohet paraprakisht. Opozita do tërhiqet patjetër. Taktika që do ndjekë njëra palë ose tjetra do përcaktohet. Mund të mos takohen dy kryetarët, por përfaqësues të dy partive. Nuk ka të bëjë individi por produkti. Mos të kërkohet tërheqja si kusht paraprak, le të negociohet në tryezë dialogu. Si konkluzion le të dalë produkti, nëse do kemi një kryeministër që do të japë dorëheqjen", u shpreh Milo.


Lajmi kryesor:

Protesta e nesërme/ Paskal Milo: Opozitës i duhet të dëshmojë një profil qytetar


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Peleshi në Gjorm të Selenicës: Ka ende banorë në fshat, duhet evakuim urgjent! Të shmangim më të keqen