Misteri! Një top gjigant hekuri gjendet në një plazh në Japoni, nisin hetimet nga policia (VIDEO)

Misteri! Një top gjigant hekuri gjendet në një plazh në Japoni, nisin hetimet nga policia (VIDEO)

Sfera gjigande e hekurit në plazhin Enshu në Japoni

Një top i rrumbullakët hekuri me diametër prej 1.5 metrash dhe me njolla ndryshku është shfaqur në plazhin Enshu në Japoni në bregun e Paqësorit.

Forcat e ushtrisë ndërhynë për të larguar topin gjigand. Ende nuk dihet se si përfundoi objekti aty, por sipas mediave nuk duket sikur ka lidhje me aktivitetet e spiunazhit të Kinës ose Koresë së Veriut.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Korçë, burri plagos me thikë gruan dhe ia mbath nga vendngjarja! 38 vjeçarja transportohet në spital në gjendje të rëndë (EMRAT)

Korçë, burri plagos me thikë gruan dhe ia mbath nga vendngjarja! 38 vjeçarja transportohet në spital në gjendje të rëndë (EMRAT)