Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit

Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit

Kryeministri grek Mitsotakis me Petro Beleri

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis vijon turin e takimeve në prag të zgjedhjeve europarlamentare të 9 qershorit.

Kësaj here Mitsotakis ishte në zonën e Artës, i shoqëruar edhe nga djali i Fredi Belerit, Petro Beleri.

Mitsotakis kërkoi votën për partinë që drejton Neo Demokracia në zgjedhjet europiane, ku premtoi se do të ketë konkret me propozime dhe jo me paketa populiste, teksa kritikoi edhe opozitën.

Në listën e kandidatëve për eurodeputet për Mitsotakis është edhe Fredi Beleri, kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, i cili ndodhet në burgun e Fierit për akuzën e shit-blerjes së votës.

Prania e djalit të Belerit, Petros krah Mitsotakis në Artë, vjen një ditë pas vizitës së kryeministrit Rama në Himarë ku ndau 437 tituj pronësie.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fatlum: 25/05/2024 20:30

  A kishte ken ma mir mos mi xan me gojë hic

  Përgjigju
 • Alb: 25/05/2024 17:29

  Si baba edhe i biri nje mut.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Kremlini: Përshkallëzim i ri i tensionit nga Stoltenberg

Kremlini: Përshkallëzim i ri i tensionit nga Stoltenberg