Mjafton një gol në Vlorë, Flamurtari fiton me Burrelin dhe i merr kreun Dinamos në Kategorinë e Parë

Mjafton një gol në Vlorë, Flamurtari fiton me Burrelin dhe i merr kreun Dinamos në Kategorinë e Parë

Festa e Flamurtarit

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi këtë të diel duelin mes Flamurtarit dhe Burrelit, i vlefshëm për raundin e dhjetë. Në stadiumin "Flamurtari" në Vlorë, vendasit fituan 1-0. Një gol i Iacovellit në minutën e 31 të ndeshjes bëri që vlonjatët të dilnin me pikë të plota nga ndeshja e rëndësishme.

Tanimë djemtë e trajnerit Marcelo Troisi e shohin veten në krye të klasifikimit në Kategorinë e Parë. Me 21 pikë, njëjtë sa Dinamo por me golavarazh më të mirë, kuqezinjtë e Vlorës hedhin kandidaturën për t'u ngjitur në elitën e Shqipërisë. Me gjashtë fitore, tre barazime dhe vetëm një humbje, Flamurtari është skuadra që ka pësuar më pak këtë sezon në të Parën, vetëm pesë gola. Kujtojmë se për të mbyllur javën e 10 në këtë kategori, nesër luajnë në 13:00 Korabi - Skënderbeu dhe Luzi - Besëlidhja.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça