Mjekët shqiptarë nisin nga puna në spitalin e Brescias, Manastirliu: Krenaria jonë, forca - jemi me ju! (VIDEO)

10 mjekët dhe 20 infermierët shqiptarë ndodhen tashmë në spitalin e Brescias, ku i janë bashkuar stafit të bluzave të bardha të Italisë fqinje, për të ndihmuar në luftën kundër COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar në Instagram një video që vetë mjekët kanë reqalizuar teksa ndodhen jashtë spitalit së bashku me trupën e tjerë të mjekëve, që mesa kuptohet nga video, janë në ndarjen e "detyrave" dhe përgjegjësive që do të marrin.

"Ornela, Alma, Erisela, Ermali, Orgesti, Bledi, Erxhymenti, Doina, Andriana, Lindita, Qazimi, Alma, Juliani, Serxhio, Kristiani, Suela, Eraldi, Evani, Albani, Manjola, Arjani, Eduart, Korabi, Ermali, Alfonsi, Ardit, Ervis, Almarin, Elisabeta, Blerim  jeni krenaria jonë. 10 mjekët dhe 20 infermierët tanë do të shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura nga COVID-19 në Itali. Forca, jemi me ju", tha ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

 

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Koli: 30/03/2020 12:45

    Pune te mbare....dhe ju uroj te ktheheni ne Shqiperi shendosh e mire.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Jori rikthehet në ekran, ja në cilin emision do e shohim! Modelja do bashkëpunojë me Kiarën?

Jori rikthehet në ekran, ja në cilin emision do e shohim! Modelja do bashkëpunojë me Kiarën?