Momente nga shoqërimi i gazetarit të Report TV, kush është polici që 'bën të fortin' me ata që bëjnë punën e tyre

Gazetari i Report Tv Elvis Hila u shoqëruar ditën e sotme gjatë kohës që po bënte detyrën e tij, ku po regjistronte përplasjet mes policisë dhe pronarëve që kundërshtonin prishjen e objekteve të tyre në zonën e Shëngjinit.

Në momentin e filmimit, kur policia po përplasej me një grua, pronare e një nga objekteve për t'u prishur, shefi i Rendit në komisariatin e policisë Lezhë,  Agron Qullhaje i ka marrë telefonin dhe e kanë shoqëruar forcërisht gazetarin Elvis Hila, pa i dhënë sqarime se pse po e bënte këtë veprim.

Kjo ngjarje është filmuar nga kolegu i gazetarit Hila që ndodhej në vendin e ngjarjes, ku gjithashtu i kërkon arsyen e shoqërimit të tij.

1592421258_agranqullhahej.jpg

Shefi i rendit, Agron Qullhaje

 


Lajmi kryesor:

Po filmonte përplasjet mes pronarëve dhe IKMT-së në Shëngjin, policia shoqëron gazetarin e Report TV në Lezhë! Ardi Veliu dhe SHÇBA nisin hetimet (VIDEO)


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë