'Mrekulli' nga goditja e dënimit, Xherdan Shaqiri dhuron show në MLS (VIDEO)

Xherdan Shaqiri me topin në zotërim

Chicago Fire fitoi 3-0 me Montreal për javën e 22-të në MLS amerikane të futbollit. Në këtë duel te goli doli edhe Xherdan Shaqiri, sulmuesi shqiptar. Ndeshja nisi mirë për vendasit, që shënuan në minutën e 9-të dhe 11-të me Gutierrez dhe Selassie.

Duhej minuta e 33-të kur Shaqiri do dhuronte një perlë nga jashtë zone, për të çuar peshë tifozët. Me një skemë të bukur, Selassie asistoi për Shaqirin duke i kthyer "borxhin". Show nga Xherdani, që shkon në kuotën e tre golave dhe katër asisteve këtë sezon. Me këtë fitore, Chicago renditet në vendin e nëntë.

×

A është kolla e mirë një sëmundje e rrezikshme për fëmijët? Këshillat e Pediatres sot ora 20:00 në 'Klinika 24' në Report Tv