‘Na duhet kohë, s’kemi bindur shqiptarët!’ Berisha tregon pse s’po bën protesta

‘Na duhet kohë, s’kemi bindur shqiptarët!’ Berisha tregon pse s’po bën protesta

Sali Berisha

Jo vetëm sondazhet por dhe Sali Berisha është i vetëdijshëm për humbjen e mbështetjes popullore.

Në konferencën me gazetarët ish kryeministri Sali Berisha pranoi se nuk mund të thërriste protestat pasi nuk ka bindur shqiptarët.

Pyetje: Z.Berisha, në strategjinë tuaj politike, kur do të jetë koha e nisjes së protestave. Është janari një muaj i përshtatshëm?

Berisha: Tani, mbani shënim. Protestat do të jenë tani gjer në realizimin e qëllimeve të plota, rikthimin e votës së lirë te shqiptarët. Kjo është shpall betejë pa kthim.

Në lëvizje, nuk duhet të gjykohet lëvizja. Lëvizja duhet të gjykohet me persistencën e saj. Po ajo ka ondulacionet e veta, ajo ka kulme dhe rënie, i ka të gjitha. Rëndësi kapitale ka persistenca. Dhe unë e garantoj Edi Ramën se ky është vetëm fillimi. Është vetëm fillimi. Na duhet edhe pak kohë. Na duhet, sepse pasi të bindim shqiptarët për gjëmën që ky u bën atyre, duke konfiskuar Kushtetutën, atëherë do shohi se çfarë rreziku.

Edhe sondazhi i Report TV realizuar në bashkëpunim me Eduard Zalonshnjen tregon se nuk e përkrahin as në skenarin e tij të kaosit në parlament dhe as në qëndrimin e tij për të refuzuar të paraqitet para oficerit të policisë gjyqësore në kuadër të hetimit për aferën e privatizimit të ish kompleksit Partizani ku ai akuzohet për korrupsion pasiv.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Brenda 24 orëve grabiti bizhuteri dhe sende me vlerë në 2 banesa, arrestohet 36 vjeçari në Kuçovë (VIDEO)

Brenda 24 orëve grabiti bizhuteri dhe sende me vlerë në 2 banesa, arrestohet 36 vjeçari në Kuçovë (VIDEO)