Ndahet nga jeta ish ambasadori gjerman në Tiranë Peter Zingraf

Ndahet nga jeta ish ambasadori gjerman në Tiranë Peter Zingraf

Peter Zingraf

Ndahet nga jeta ish ambasadori gjerman në Tiranë Peter Zingraf. Lajmi u bë i ditur nga ambasada gjermane në një postim në facebook.

 Ai ka ushtruar funksionin e ambasadorit nga viti 2019 deri në vitin 2023.

"Me pikëllim të thellë njoftojmë vdekjen e kolegut tonë të vyer Peter Zingraf. Peter Zingraf, Ambasadori gjerman në Tiranë nga viti 2019 deri në vitin 2023, ka ndërruar jetë më 20 maj 2024 pas një sëmundjeje të shkurtër por të rëndë Humbja e tij e papritur na ka tronditur të gjithëve. Peter Zingraf do të mbahet mend si një person miqësor, me humor dhe gjithmonë i afrueshëm dhe si një koleg dhe mik i madh" thuhet në postimin e ambasadës.

Ambasada fton të gjithë ata që e njohën dhe e vlerësuan të ndajnë ngushëllimet dhe kujtimet e tyre në hapësirën e tyre virtuale përkujtimore
 

Lajmi ne perditesim... 
 

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ilirjan: 23/05/2024 19:38

    I qofte dheu i lehte!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

'Duke ndryshuar emrin kujtoi se pastrohen shumë gjëra', Lita: Meta as e mendon të justifikojë vilën, pallatin, luksin

'Duke ndryshuar emrin kujtoi se pastrohen shumë gjëra', Lita: Meta as e mendon të justifikojë vilën, pallatin, luksin