'Ndalo vjedhjen, ndihmo shqiptarët', të rinjtë e FRPD homazhe për viktimat e COVID-19 para Kryeministrisë

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë mbajtur sonte një homazh për viktimat e COVID-19. Me pankarta në duar “Sikur të mos mjaftonte sëmundja vrastare, vuajmë nga neglizhenca qeveritare” dhe Ndalo vjedhjen, ndihmo shqiptarët”, ato i kanë mbajtur homazhet përballë kryeministrisë. Për ta kjo ndërtesë është simbol i neglizhencës së pandemisë dhe fajtore për situatën ku gjendet vendi.


Lajmi kryesor:

COVID në Shqipëri/ Shifra të larta me koronavirus, 525 raste të reja dhe 12 viktima në 24 orët e fundit! Humb jetën infermieri në QSUT! Kryebashkiakja e Patosit rezulton pozitive!


Ora 18:40
'Ndalo vjedhjen, ndihmo shqiptarët', të rinjtë e FRPD homazhe për viktimat e COVID-19 para Kryeministrisë
1 / 11
2 / 11
3 / 11
4 / 11
5 / 11
6 / 11
7 / 11
8 / 11
9 / 11
10 / 11
11 / 11
B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

John

22 të vdekur dhe 627 raste me Covid-19 në Kosovë brenda ditës