Ndërroi jetë në ditën kur do zgjidhej në Kryesinë e PD-së, Këshilli Kombëtar një minutë heshtje në nder të Bujar Nishanit

 

Gjatë mbledhjes, Këshilli Kombëtar ka vendosur të mbajë një minutë heshtje në nder të ish-presidentit Bujar Nishani, i cili u nda nga jeta ditën e sotme. të gjithë janë çuar në këmbë, duke mbajtur 1 minutë heshtje. 

“Kemi mësuar që ka ndërruar jetë presidenti i Republikës Bujar Nishani dhe për këtë ju kërkojë ta respektojmë me një minutë heshtje presidentin Bujar Nishani. Qoftë i përjetshëm kujtimi i ti”, tha kreu i grupit të punës, teksa më pas ka vijuar procesi normalisht për të zgjedhur Kryesinë e PD-së. 


Lajmi kryesor:

REAGIMET/ Vdekja e Nishanit trondit politikën, ish-bashkëpunëtorët: I dha shumë PD-së dhe këtij vendi! Socialistët: Personalitet me vlerë! SHBA: Kontribuoi për marrëdhëniet me Amerikën


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Sot i vendosën eksploziv në garazhin e hotelit në Sarandë, historia përsëritet për drejtorin e FSDKSH- së! Një vit më parë tritol në tarracë