Ndarja nga jeta e regjisorit Kujtim Gjonaj, mesazhi i të birit: Idhulli im, kaloi me dinjitet shumë peripeci dhe ndërroi jetë qetësisht

Ndarja nga jeta e skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur shqiptar kujtim Gjonaj ka shkaktuar pikëllim dhe lot tek familjarët dhe miqtë e tij, por dhe artistët që ndër vite kanë punuar me të. I biri i Kujtim Gjonaj, Genti Gjonaj ka shkruar në ‘Facebook” një mesazh dhimbje por dhe vlerësimi për të atin duke e cilësuar jo vetëm si idhullin e tij, por dhe gjyshin, babanë dhe bashkëshortin shembullor, të urtë e të dashur.

“Kujtim Gjonaj, babai im, idhulli im, gjyshi i urtë dhe i dashur i fëmijëve të mi, i fëmijëve të motrës, Valbona, dhe vëllait Martin, ndërroi jetë qetësisht në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Kaloi me dinjitet shumë peripeci shëndetësore, shumë vështirësi jetësore, dha shumë në jetë, me dijen e vet, humanizmin, vlerat e pamata, por sot në 18.30 datë 28 shkurt 2021, u nda nga kjo jetë. Ne, femijët e tij, miqtë e tij do t’i japim nesër një strehë tjetër, pranë prindërve të vet që i deshi aq shumë. Ceremonia e varrimit do të jetë nesër në orën 14.00, në Sharrë, duke u nisur nga shtëpia e funeralit Alba, tek Medreseja. Nderimet për të, në një moment të dytë dhe gjithë jetën. Me peshën e një kumti kaq të dhimbshëm, ju falënderoj për mesazhet e ngushëllimit... Ju ardhshim për gëzime..”, shkruan u biri.


Lajmi kryesor:

COVID shuan një tjetër artist shqiptar! Ndahet nga jeta regjisori dhe skenaristi Kujtim Gjonaj! Çmimet dhe krijimtaria e tij ndër vite


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…