Ndarja nga jeta e skulptorit/ Margariti: A mundet të të themi lamtumirë kaq herët?

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti e ka cilësuar si një ditë shumë të trishtë, ndarjen nga të të skulptorit Arben Bajo, teksa shton se e ka të vështirë t'i thotë lamtumirë.

"Me shumë gjasë në studio të ka mbetur një punë e papërfunduar. Ishe në kulmin e krijimtarisë tënde dhe është e pabesueshme, që nuk do të kthehesh më aty...Një ditë kaq e trishtë sot! Kemi një artist më pak.. Arben Bajo, ky mjeshtër i skulpturës, i mprehtë, zbërthyes karakteresh.... u nda prej nesh. A mundet të të themi lamtumirë kaq herët!? U prehsh në paqe! Kujtimi dhe vepra jote do të jetë gjithnjë mes nesh", shkruan Margariti.

 


Lajmi kryesor:

Ndarja nga jeta e skulptorit/ Rama: Çfarë trishtimi! Veliaj: Humbje e madhe! Margariti: A mund të themi lamtumirë kaq herët?


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?×

Lajmi i fundit

John

U largua nga 'Portokallia', zbulohet ekrani ku do e shohim Xhemi Shehun?