Ndërron jetë aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja

Ndërron jetë aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja

Ka ndërruar jetë aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja. Lajmi është bërë publik nga familjarët e saj.

Prej vitesh ajo jetoi e vetme në konviktet e Qytetit Studentit, ku shpesh bënte apel për ndihmë ku jetonte në kushte të vështira. Ish e përndjekura veç të tjerash do mbahet mend edhe për inicimin dhe mbajtjen gjallë të një sërë kauzash të rëndësishme.

 “Te nderuar miq,

Me hidherim te thelle ju njoftojme se njeriu yne i dashur Ajtanga Lubonja u nda nga jeta sot ne mengjes!

Varrimi behet sot ne oren 15:00 ne varrezat e Tufines.!Faleminderit te gjitheve atyre qe duan te ndajne dhimbjen me ne!

Nisja behet ne oren 15:00 drejt varrezave te Tufines,nga shtepia ne rrugen Fortuzi!

Me respekt nga familja”, njoftohet nga të afërmit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Shqipëria 'zgjohet' nga ëndrra, Ukraina na shënon 3 gola në Botëror

Shqipëria 'zgjohet' nga ëndrra, Ukraina na shënon 3 gola në Botëror