Në Angli identifikojnë pasuesin e Conte-s, tifozët e Tottenham të ndarë për largimin e italianit

Antonio Conte dhe Tottenham ndanë rrugët pas 16 muajsh të dielën në mbrëmje, duke hyrë e hënë dhe klubi anglez për pjesën e mbetur të sezonit do drejtohet nga ndihmësi i italianit Christjan Stellini.

Megjithatë mediat në Angli kanë identifikuar pasuesin e Conte-s, i cili sipas të gjitha gjasave do jenë Jualian Nagelsman, edhe ky i shkakruar pak ditë më parë nga Bayern Munchen për shkak të një skandali.

Megjithatë për këtë do duhet edhe pak kohë të vendoset, ndërsa sot tifozët e Tottenham kanë qenë të ndarë për largimin e Conte-s. Disa mezi e kanë pritur këtë moment, por ka edhe të tjerë të cilët e kanë konsideruar si ‘komandat’ dhe ‘zotëri të vërtetë’.

Duhet theksuar se Tottenham aktualisht në këtë pikë të sezonit nuk merr pjesë në asnjë kompeticion tjetër përveçse Premier League.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Rusi/ Zjarr në një ndërtesë afër Moskës, 8 të vdekur

Rusi/ Zjarr në një ndërtesë afër Moskës, 8 të vdekur