POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Në krah të Braçes dhe Xhaçkës, Rama publikon fotot nga mbledhja në Labinot

Nga mbledhja e Qeverisë sot në Elbasan

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot e para nga mbledhja e kabinetit qeveritar në Elbasan. Mbledhja ka nisur që prej orës 10:00 ndërsa po disktutohet për punësimin, masat antikorrupsion, zhvillimi i biznesit si dhe rekrutimi i studentëve ekselentë në administratën publike. Siç duket edhe nga pamjet, Rama është në krah zv/kryeministrit të ri Erion Braçe dhe ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ndërsa marrin pjesë edhe ministrat e larguar nga detyra gjatë mbledhjes së Asamblesë socialiste në 28 dhjetor të 2018-ës. 

Mbledhja e Qeverisë sot në Labinot të Elbasanit

l.q.
Komento

Komente

  • redi: 06/01/2019 19:05

    Brace je diamanti i docialisteve ne qeveri . Njeriu qe mbron te drejten dhe fukarane do kete sukses te padiskutueshem ne qeveri . Rama po degjoj Bracen dhe jo keshilltaret e tij do nderroj modelin e qeverisjes , ndryshe ........

    Përgjigju