Në Lezhë PS fiton dhe Këshillin Bashkiak, surprizë forca e dytë

PS fiton Këshillin Bashkiak të Lezhës me PS 35.27% ndërsa forcë e dytë renditet Partia e Unitetit Kombëtar me 20.06%. Partitë e tjera kanë marrë: PSP 2.05%, PSM 5.45%, PSD 13.58%, P.B.K 2.64%, ABDE 2.61%, AAK 4.93%, PDS 4.2% dhe P.GJ 2.24%. 


Lajmi kryesor:

Përfundon numërimi/ Si ndahen anëtarët e Këshillave bashkiak në gjithë Shqipërinë


  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij