Në Shkodër dhe Lezhë nuk pipëtin as miza, rrugët pa asnjë lëvizje (VIDEO)

Shkodra dhe Lezha, dy qytete në veri të Shqipërisë, sot janë zgjuar në qetësi totale si shkak i rregullave për izolimin. Siç shihet edhe nga video në rrugët e qyteteve nuk dallohet asnjë lëvizje, si e njerëzve ashtu edhe e automjeteve. Të shtunën para se të hynte në fuqi orari për kushtëzimin e lëvizjes së lirë, të paktën në Shkodër kishte dydnje të qytetarëve në tregje, duke anashkaluar edhe distancën e sigurisë por edhe mjetet mbrojtëse.

 


Lajmi kryesor:

Sot del për pazare vetëm një familjar (me leje online) pensionistët 'arrest shtëpie'


Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Gjyqi i Salih Mustafës në Hagë, dëshmitari i parë: I akuzuari ka qenë njeriu kryesor, m'u prezantua si pjesëtar i UÇK