Nëse do udhëtoni jashtë vendi, TIA njofton shqiptarët: Tamponi PCR mund të kryet në aeroport, antigeni jo

Nëse do udhëtoni jashtë vendi, TIA njofton shqiptarët: Tamponi PCR mund të kryet në aeroport, antigeni jo

Shqiptarët që duan të udhëtojnë jashtë vendit dhe duhet të kenë një test negativ me vete për të hyrë në vende të tjera, mund të kryhet në aeroportin e Rinasit. TIA njofton se ky test mund të kryhet në ambientet e aeroportit, por jo testi i antigenit.

"Në vëmendje të pasagjerëve që janë të interesuar për të kryer tamponin PCR para udhëtimit, risjellim në kujdesin e vëmendjes suaj, që tamponi PCR mund të kryhet në aeroport dhe në çdo institucion tjetër të licencuar mjekësor. Antigeni, testi tjetër nuk kryhet në aeroport. Ju falenderojmë për bashkëpunimin, Tirana International Airport", thuhet në njoftimin e TIA-s

Disa vende të BE kanë hequr bllokimin e lëvizjes me Shqipërinë, ku shqiptarët mund të udhëtojnë me një test negativ, pasaportë vaksinimi apo dokument që tregon se e kanë kaluar COVID.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Rama: Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, jo thjesht të shkëlqyera në parim por edhe më produktive në terren

Rama: Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, jo thjesht të shkëlqyera në parim por edhe më produktive në terren