Nesër në 10:00 mbyllen hyrje-daljet me Greqinë me autobus dhe avionë, kaloni vetëm nëse jeni me makinë

Pas pezullimit të fluturimeve me Italinë, kryeministri Edi Rama njoftoi se nesër në orën 10:00 do të mbyllen hyrje-daljet edhe me Greqinë përmes linjave të transportit ajror dhe tokësor me autobus. "Duke nisur nga dita e nesërme në orën 10.00 mbyllen hyrje - daljet me Greqinë përmes linjave të transportit ajror dhe tokësor me autobus! Frikë aspak, kujdes po!" shkruan Rama. Të vetmit që mund të kalojnë janë ata që udhëtojnë me veturë, pra nuk lejohet udhëtimi me linjat e autobusit dhe avionët.  


Lajmi kryesor:

Mbyllet 14 ditë kufiri me Kosovën, drejt Greqisë vetëm me makinë personale, Maqedonia e Veriut bllokon Dibrën, Mali i Zi lë hapur vetëm Hanin e Hotit (VIDEO)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?×

Lajmi i fundit

John

Kampion për të 7 vit radhazi, Duka uron Vllaznisë e femrave: Na ka nderuar edhe në arenën ndërkombëtare, simbol për vajzat shqiptare