POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Nesër protesta, Kryemadhi: Rama rrethoi 'diskotekën', por do i japim një mësim të mirë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përsëritur për herë të fundit thirrjen për qytetarët që të bashkohen nesër në protestën që opozita do të zhvillojë para Kryeministrisë. Ajo tha se pushteti po përpiqet që të bllokojë rrugët, por shtoi se protesta do të jetë qytetare dhe paqësore.

"E keni parë Ramën si e ka rrethuar atë ndriçimin e vet që e ka si diskotekë. Sikur të kujdesej për shqiptarët sikur kujdeset për neonin te Kryeministria. Ai njeri ka ikur, iku që dje. Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve, ndoshta për atë është kolibja e qenve. Protesta nesër është për ti dhënë një mësim të mirë politikës dhe politikanëve, këtu edhe mua, që vendosin shqiptarët. Hapja e negociatave ka rëndësinë më të madhe sepse Shqipëria ndahet përfundimisht nga e kaluara dhe do të ndajë politikën nga krimi që ka uzurpuar qeverinë dhe parlamentin.

Frika i ka bërë që të bllokojnë rrugën dhe autobusët dhe të kërcënojnë shoferët. Por nuk kanë bërë llogaritë që e gjithë Tirana do të jetë nesër në shesh, nuk ka nevojë për autobusë dhe makina. Nesër unë dal si qytetare, si nënë, si bashkëshorte. Zoti na dhëntë forcë dhe fuqi, protesta do të jetë paqësore dhe qytetare" tha Kryemadhi. Ndërkohë që në rrjetet sociale Kryemadhi postoi edhe një tjetër mesazh para tubimit. “Përballja e dy botëve nesër. Bota e krimit me botën e integrimit. Shqipëria në BE”, shkruan kryetarja e LSI.

d.ba.
Komento

Komente

 • Redi: 16/02/2019 17:51

  Ti ne daljet e tua do kishe fitur me shum mbeshtetje te tregoheshe femer, nen, bashkshorte, do tregoje ate qe i mungon politikes por ti je ber si e drokuar qe kerkon dozen me ngulm e permend femijet e shqiptarve e dik sa keq ju vin te gjithve se aty keni qen nuk keni ardh nga marsi dhe ju kal vlersuar shqiptaret ndaj ju kan len jasht far e keqe juve su shikon dot me sy jo me tu mbeshtetesh ty e bashen te pafytyr

  Përgjigju
 • Ardi: 16/02/2019 16:16

  Munika

  Përgjigju
 • Bora: 16/02/2019 03:10

  Jepni nje mesim te mire burrit twnd she Lulushes.

  Përgjigju
 • Fraiku: 15/02/2019 22:57

  Muni ka do qelloj neser me breket qe kishte harruar tek kroskoti i Nanos. Do e ndihmoje dhe Toni i kombinatit per ata qe nuk e dine akoma.

  Përgjigju
 • Floriri: 15/02/2019 21:22

  Ua ditka mire radhen diskotekave kjo ,ndoshta atj ka hequr kilet per tu bere elegante Mjaft fole keshtu moj sharab**ge se pushteti nuk merret me protesta por me vota Ju dime sa e doni integrimin e vendit dhe reformen ne drejtesi qe vetem vini hung poshte rrotave e u ka hyre frika me palce Kur I drejtohesh edhe ti zotit,por nuk ka Zot te te ndihmoje ty qe ke bere si politikane te kunderten e atyre qe meson ai keshtu ke hallall mallkimin e ti

  Përgjigju
 • Fad: 15/02/2019 19:17

  Oj l**ire o grua shu****e o be**ello e LSI te paska shku mendja keq, ke te drejt se ilir floriri po tretet, ishalla bo hajer noi zezak te shpetosh se je bo shum keq, ke euro per femijet po nuk pate dhe po nuk te dolen ato 140 mij euro ne 9 muaj thuaj atij shkoll shumit Vasili**ri se boll vodhi sa qe minister shendetsoje.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 15/02/2019 19:07

  Jepi dafllakun dhe barazimin e ke ne xhep...vetem mos behet xheloz Ver Llapa.....

  Përgjigju
 • Rruqja: 15/02/2019 19:06

  T o Monike del neser si Muti ne shi .Ne asnje pike ti sje vetja .Nene jo se i ke rrit femijet me gjakun e popullit. 2 Qytetare nuk je se je shtrige me zemer te zeze .dhe hajdute .3 Bashkeshorte jo e jo se deri sa nuk don prinderit e burit sdon as burin .4 Si pedagoge po del se je pjell e e se keqes .mos harro merr me vete cizmet dhe ndonje arme nga ato te Berishes...Stilolaps .Cader .spo nonje Thike me helm se ndoshta ju duhet .s.Sa per ate tek kryeministria mire ka bere se asht e popullit sasht e Edi Ramos . Forca SHTRIGA E L.S.I. PERPARA ME PACE DERRI DHE 50.000 LEKSHET .PER VOREN DHE KAMZEN .

  Përgjigju
 • MUNI -ka: 15/02/2019 18:51

  Diskotek??/ kryeministria????????????po sa qelbesir femer =mashkull je more qeneri??diskotek ose burdello thuaji asaj viles qe ke bere me gjakun e shqiptareve.me djersen e shqiptareve.ne jale ti moj qeneri e gjall.kryeministria eshte e shqiptareve dhe jo e lesht e dhis tende moje te Q .. te 14.kryemnistria moj te Q... kina cte permban pragu eshte institucion i shqiptareve dhe jo i tradhetareve more qeneri..vet ju duhet te jepni jeten per ate godin...po ju moter Q te pd-s dhe te leshte e dhis doni ti vini flaken per te shpetuar lekuren tuaj dhe ato qe keni vjedhur.por do Q ...robt aytre qe genjehen me nje te q.. ne jale dhe nje cigare hashash.mallkimet e popullit do ti paguani atje ku ju dhimbet me shume.nese nuk ka drejtesi ka ZOT

  Përgjigju
  • peoples: 16/02/2019 04:49

   do beje kjo revolucion.Kjo eshte KUCKE Me eksperiencen e kuckave.Ne foto duken edhe dy molloskortha qe ta shpifin

  • besford qenef gjoleka: 15/02/2019 19:30

   O monika qelbësira ty të gënjen mëndja o fundërrin. O fshatare e pa din e iman o ku** me ferman. Ti kujton se do xhirosh një popull të tër . Të gënjen mëndja jote prej debilje populli SHQIPTAR është një popull jashtëzakonisht i zgjuar e mjaft i duruar. Po dhe durimi ka kufi . Imagjino po tu ngrit ky popull se çfar do të bej ty e krimbave të tjer kriminel. Prit se sështë e largët dita që do jepni llogari e të ktheni mbrapsht gjakun e SHQIPTARËT.