Nga aknet te rrudha e parakohshme, ja pse nuk duhet ta lani fytyrën në dush

Sado e përshtatshme që të duket që të heqësh makeup gjatë dushit, kjo në fakt mund të bëjë më shumë dëm sesa mirë për shëndetin e lëkurës tuaj. Lëkura në fytyrën tuaj është shumë më e ndjeshme se lëkura në trupin tuaj, dhe nëse nuk ju pëlqen të bëni dush të ftohtë, është më mirë ta mbani fytyrën tuaj larg uji.

Ja pse diçka aq e zakonshme sa larja e fytyrës në dush mund të mund të bëjë të keni një lëkurë larg të përsosurës.

1. Mund të përkeqësojë aknet.

2. Mund të ndikojë në tonin e lëkurës tuaj.

3. Mund të çojë në rrudha të parakohshme.

4. Mund ta bëjë lëkurën e shëndetshme më të ndjeshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?



×

Lajmi i fundit

John

Tifozët italianë nisin festën sapo mbërrijnë në Durrës, këndojnë në kor për Romën