Nga Kasandër Noga tek Gjergj Cukali, ja 50 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Nga Kasandër Noga tek Gjergj Cukali, ja 50 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Pëllumb Gjoka dhe Kasandër Noga

50 urdhër-arreste ndaj personazheve të njohur të botës së krimit janë lëshuar nga SPAK në megaoperacionin e fundit, ndërsa janë goditur 7 grupe kriminale. Nga 51 urdhër-arreste, janë arrestuar 20 persona, nga të cilët 14 në Shqipëri dhe 6 në vende të ndryshme të Europës. 30 të tjerë janë në kërkim.

Gazetari Elton Qynon ka siguruar 50 emrat, ndaj të cilëve është nxjerrë urdhër-arresti. Konkretisht janë proceduar në këtë proces për herë të dyja janë Pëllumb Gjoka, Besian Xhixha, Enver Diva, Gjergj Cukali, Kasandër Noga, Oltion Zefi, Ilia Ndoka, Edson Jozëik, Marklen Haka e të tjerë.

Mes personave të proceduar është dhe Xhelal Rraja, babai i Ramazan Rrajës. Në hetim është Kasandër Noga, Endrit Dokle, Robert Laçi një vrasës me pagesë që tentuan të ekzekutonin në Fushë-Kuqe A. Gjinin.

Një seri kodesh të mbërritura në nëntor 2023 nga Franca dhe Belgjika, kanë zbardhur bisedat e personave që vepronin nga jashtë dhe brenda burgut. Bëhet fjalë për 21 kode Sky të ardhur nga Franca të cilët hodhën dritë mbi disa ngjarje të rënda.

Emrat

1.         Arben Ndoka
2.         Arian Tuku
3.         Ilia Ndoka
4.         Samuel Ndoka
5.         Vinçens Tuku
6.         Ervis Martinaj
7.         Jozi Kraja
8.         Astrit Avdyli
9.         Aldo Avdyli
10.       Miri Bruli
11.       Naim Stafuka
12.       Emiljano Shullazi
13.       Blerim Abazi
14.       Elvis Ndreca
15.       Oltion Zefi
16.       Edson Jozëik
17.       Armando Ndreca
18.       Kasandër Noga
19.       Elson Reçi
20.       Besian Xhixha
21.       Enver Diva
22.       Robert Laçi
23.       Fatmir Troplini
24.       Klodian Shahini
25.       Henerigert Mitri
26.       Gjergji Cukali
27.       Kristos Teta
28.       Denis Meta
29.       Gentian Binjaku
30.       Viktor Imeraj
31.       Satilno Basho
32.       Marklen Haka
33.       Tori Xhecuka
34.       Edison Muceku
35.       Albert Zaja
36.       Florenc Kelmendi
37.       Ardit Gjokrosa
38.       Deivis Bajramaj
39.       Adrian Pikli
40.       Durim Bami
41.       Endrit Dokle
42.       Xhelal Rraja
43.       Altin Morina
44.       Leonard Duka
45.       Erlis Duka
46.       Fatmir Hyseni
47.       Altin Gega
48.       Drianto Bardhi
49.       Fabio Ballabani
50.       Elton Zalla.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Njoni: 20/05/2024 06:55

    Mos evrisni mendje se do dali the amistija .

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj