Nis hetimi pasuror për Emiliano Shullazin, Ylvi Beqaj 40 minuta dëshmi në prokurori

Nis hetimi pasuror për Emiliano Shullazin, Ylvi Beqaj 40 minuta dëshmi në prokurori

Ylvi Beqaj, i shoqeruar nga truprojat

Me statusin e dëshmitarit të mbrojtur Ylbi Beqaj, biznesmeni që me dëshminë e tij çoi në burg Emiliano Shullazin dhe bandën e tij, këtë të enjte është paraqitur në prokurorinë e Tiranës për të dhënë deklarime në lidhje me hetimin pasuror të nisur ndaj Shullazit.

Nën shoqërinë e dy truprojave, Beqaj mbërriti në mesditë në prokurori. Për afro 40 minuta ai qëndroi në ambjentet e Akuzës ku, sipas burimeve, ai është pyetur nga prokurorja Elisabeta Imeraj lidhur me disa transaksione dhe transferta parash.

Ylvi Beqaj akuzoi Shullazin se i kishte marrë para dhe nën kërcënimin për jetën ai ishte detyruar ta bënte pronar të ish-hotelit ‘Vollga’. Ndërsa vetë Emiliano Shullazi dhe 4 të pandehurit e tjerë deklaruan gjatë procesit te Krimet e Rënda se Beqaj ishte dëshmitar i manipuluar dhe gënjente.

Sipas burimeve ai ka dëshmuar edhe mbi hetimet që përfshijnë Ervis Martinaj, i arrestuar pas sherrit me një të vrarë dhe dy të plagosur mbrëmjen e 4 tetorit në ish-Bllok (lexo këtu).

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

DIREKT, Euro 2024/ Polakët janë jashtë, llogaritë e kreut në Grupin D të hapura! Po luhen Francë 0-0 Poloni dhe Holandë 0-1 Austri

DIREKT, Euro 2024/ Polakët janë jashtë, llogaritë e kreut në Grupin D të hapura! Po luhen Francë 0-0 Poloni dhe Holandë 0-1 Austri