Nis të premten sezoni i ri i volejbollit, në Korçë luhen gjymsëfinalet dhe finalja e Kupës për meshkuj e femra (VIDEO)

Të premtën do të nisë sezoni i ri në volejboll në vendin tonë me gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë për kategoritë meshkuj dhe femra. Të gjashta sfidat do të luhet në qytetin e Korçës në pallatin e sportit ‘Tamnara Nikolla’ duke filluar nga ora 16:00. Sfida e parë do të luhen në kategorinë e femrave mes Mirditës dhe Partizanin, që sezonin e fundit u shpall kampion i Shqipërisë.

Ndërkohë takimi tjetër gjysmëfinal i kategorisë së femrave do të luhet në orën 18:30 mes Barletit dhe Tiranës. Finalja e kësaj kategoria është caktuar të luhet të dielën në orën 16:00.

Ndërkohë në kategorinë e meshkujve gjysmëfinalet do të nisin ditën e shtunë. Takimi i parë do të nisë në orën 16:00 dhe do të jetë mes dy rivalëve që sezonet e fundit kanë luftuar dhëmbë për dhëmbë për çdo trofe. Bëhet fjalë për Erzenin dhe Partizanin, ekipin që gjithashtu sezonin e kaluar u shpall kampion i Shqipërisë në kategorinë e meshkujve.

Edhe takimi tjetër gjysmëfinal nuk do të jetë më pak interesant. Shkodranët e Vllaznisë do të masin forcën me ekipin kryeqytetas të Tiranës, që këtë sezon pretendon të bëjë të vetit trofetë e republikës. Finalja e madhe në kategorinë e meshkujve do të luhet të dielën në orën 19:00.

Përsa i takon kampionatit federeta shqiptare e volejbollit ka vendosur që meshkujt të nisin më 5 tetor, ndërsa femrat më 12 tetor.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane