Nje ditë pas tërmetit, Ilir Meta porositi 17 milionë lekë mobilje e zbukurime për zyrën e tij

Ndersa Durresi, Thumana dhe Tirana u goditen nga termeti tragjik i 26 netorit ku kane humbur jeten 51 qytetare, jane plagosur mijera te tjere dhe jane shkaterruar qindra shtepi, Presidenca vijon shpenzimet sikur te mos kishte ndodhur asgje.

Ndersa te gjithe, qe nga donatoret, shoqatat, qytetaret e thjeshte dhe vendet mike nxitojne per te hedhur ndonje lek per te perballuar asdopak pasojat e tmerrshme te ketij termeti, Presidenca vijon te shpenzoje para per luks.

Vetëm një ditë pas renies së tërmetit, ndërsa presidenti Ilir Meta, bënte thirrje në ”FB”, për të ndihmuar të dëmtuarit nga kjo tragjedi njerëzore e social-ekonomike, firmoste tender për “rimodelimin” e zyrës.

Me njoftimin publik të datës 27 nëntor, me Nr REF-45118-11-27-2019, Drejtoria Ekonomike e Presidencës kërkon që brenda datës 10 dhjetor 2019, të blejë 17 milionë lekë mobilje e pajisje zyrash.

Sipas informacionit që kemi marrë, këto pajisje (mallra), do blihen për rinovimin e mobiljeve dhe zbukurimin e zyrës së presidentit, me rastin e festave të fundvitit.

Nuk thone kot qe “vesi del me shpirtin”. Komentet e tjera jane te teperta./tema

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

 • shqiptari: 03/12/2019 16:04

  KETA BASTARDE TE FELLIQUR JANE BASHKEFAJTORE PER KETE TRAGJEDI DHE PER GJENDJEN EKONOMIKE TE VESHTIRE TE QINDRA FAMILJEVE SHQIPTARE.KJO TREGON SESA TA PASKRUPULLT QE JANE POR EDHE GUXIMTARE SEPSE ATA NDIHMOJNE NJERI-TJETRIN NE PERDHUNIMIN E KETIJ POPULLI MEMEC DHE FRIKACAK.

  Përgjigju
 • lali: 02/12/2019 20:16

  KUR DO TE FUTET NE BURG KY HAJDUT I NDYRE, KY DO TE MBETET NE HISTORINE E KETI KOMBI SI HAJDUTI ME I MADH QE U BE PRESIDENT.

  Përgjigju
 • Besi: 02/12/2019 19:55

  likja dhe qeni kiko jane te paret qe kane lajmeruar per termetet..

  Përgjigju
 • vera: 02/12/2019 18:13

  FUTINI NJE TULLE ketij plehres kur t'ju vije ne fshat,,,nje rruge e dy pune,,...

  Përgjigju
 • Une: 02/12/2019 17:32

  Sa ka kushtuar rinovimi i zyres se Ilir Metes do te kishte kushtuar rindertimi i nje shtepie

  Përgjigju
 • Pyka: 02/12/2019 16:21

  Eh Like,Like....Flori je...

  Përgjigju
 • Leo: 02/12/2019 16:10

  Ti hani m...in atij Ju tha qe do vij termet i madh

  Përgjigju
 • Free: 02/12/2019 15:28

  Rofte shteti i se drejtes, Kushtetuta dhe ushtaret qe e mbrojne, demokracia, pluralizmi dhe nje sorollope gungaxhijsh po kur vjen koha per solidaritet askush nuk e fut doren ne xhep per fukarain se eshte shenje dobesie...bile kta te marrin edhe frymen e fundit. I varroset per se gjalli me nglizhencen 30 vjecare e sot hedhin valle si mickonjat e terbufit. Bjeri Like bjeri se per ty paska qene kjo bote.

  Përgjigju
 • pap: 02/12/2019 15:14

  Ore, po edhe ky qytetari i shkrete shtangist paska qene, pse te ngelet pa shtepi, nderkohe qe tjetri eshte president?! Cfare padrejtesie!!!!!

  Përgjigju
 • meri: 02/12/2019 15:12

  Jan me kuptim te plot thenjet: nuk pyet bark ngopuri per bark pa ngopurin,o Stambolli digjet e kurva krihet..,o gjithekush per vete zoti per te gjithe..

  Përgjigju
  • Ok: 02/12/2019 18:58

   Fshati digjet, k*** krihet eshte shprejja

 • redi: 02/12/2019 14:59

  Ne 4ast se esgte e vertete turpi vazhdon me seruale.Asnje politikan .nga opozita nuk dha nje ndihme financare per ndihme te qytetareve qe ju shkaterruan banesat duke perfshire dhe presidentin .

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

E zuri furtuna në det/ Gjendet e pajetë pas disa orësh kërkime gruaja, 1 milje përballë Dhërmiut